Услов за упис у наредну годину докторских академских студија

Услов за упис у другу годину докторских академских студија –студенти који се финансирају из буџета Републике Србије

Докторанд који је у прву годину докторских академских студија уписан у статусу студента који се финансира из буџета Републике Србије, уписује и другу годину докторских студија о трошку буџета, уколико је остварио најмање 48 ЕСПБ у првој години.

Услов за упис у другу годину докторских академских студија- студенти који се не финансирају из буџета Републике Србије

Студент прве године докторских академских студија мора да положи све испите из првог семестра, да би стекао услов за упис у другу годину студија.

Испити у првом семестру су:

1. Методологија научно-истраживачког рада:
  • Увод у научно-истраживачки рад
  • Написати, објавити, презентовати и вредновати научно дело
  • Информатика за истраживаче у области медицинских наука
  • Изборни предмет ( од 3 изборна предмета студент слуша 1 предмет од значаја за модул који је уписао):
    1. Епидемиолошка истраживања у медицини;
    2. Експериментална методологија научног истраживања – добра лабораторијска пракса;
    3. Клиничка истраживања у медицини
  1. Биостатистика (основни курс)
  2. Истраживачка етика

-Четири испита који су саставни део Методологије научно-истраживачког рада се у време пријаве испита пријављују у Служби за НИР, доношењем попуњене пријаве са холограмом.

-Сви остали испити се пријављују електронски, преко персонализованих е-студент налога. -Пријава испита се не плаћа.

-Уколико постоји проблем са пријавом испита, контактирати Службу за НИР у термину који је предвиђен за пријаву (011/3636-334 и 011/3636-338).

Услов за упис у трећу годину докторских академских студија

Студент друге године докторских академских студија мора да положи све испите предвиђене планом и програмом докторских студија, да би стекао услов за упис у трећу годину студија.